„Tento projekt je spolufinancován Krá lovéhradeckým krajem“
„Tento projekt je spolufinancován Krá lovéhradeckým krajem“
Mamutí relaxační prostor.
Mamutí relaxační prostor.
Mamuti z Lipovky podporují ORION
Mamuti z Lipovky podporují ORION
Náš Mamut
Náš Mamut
odkaz na naši sekci MTBO
odkaz na naši sekci MTBO
naše matka "zastřešitelka"
naše matka "zastřešitelka"
aktualizace k 2.5.2016
 1. O půlnoci vypršel termín přihlášek za normální startovné. Dnes odpoledne se bude tvořit a losovat startovní listina. Nasadíme cca 10% vakantů a do nich budeme připisovat přihlášky z druhého termínu, který vyprší zítra večer. Poté se bude možné přihlásit jen přes email a to jen do volných kapacit. Kategorie OPEN budou mít dostatečnou kapacitu pro dohlášky, ale nenechávejte to na poslední chvíli.
 2. V řádném termínu bylo přihlášeno 444 závodníků na UL a 464 na Middle.
 3. Byly zveřejněny parametry tratí, zatím vzdušně a s počty kontrol.
aktualizace k 28.4.2016
 1. V lese máme olístečkováno - přesněji řečeno kontroly pro oba závody jsou označeny na místě v lese. Pár fotek z dnešního ježdění po lese najdete zde:
http://mozaika.rajce.idnes.cz/foto_listeckovani_28.4.2016/

aktualizace k 27.4.2016
 1. UPOZORNĚNÍ : KATEGORIE M21A a M21E budou potřebovat na sobotní závod velkokapacitní čip! Přesněji řečeno budou mít při závodě více kontrol než je běžná kapacita 30-ti kontrol. Chci Vás požádat (těch pár jednotlivců), aby jste si ve svém okolí poptali zapůjčení čipu, nebo pokud plánujete upgrade, tak se obraťe na našeho partnera SPORTICUS, který připravil k tomuto závodu slevovou akci. Při objednávce čipu na http://www.sporticus.cz/c/potreby-pro-orientacni-beh-a-mtbo/ a napsání svého registračního čísla do poznámka bude platit cena 1290kc za SI10  a 1790kc za SIAC1.
aktualizace k 23.4.2016
 1. Pro oba dny je připravena jako novinka kategorie WM12. Jedná se o trať vyfáborkovanou s možností zkrácení tratě (pro mapaře, kteří si poradí s četbou mapy). Na tuto trať budou vpuštěni i rodiče s dětmi ajko jejich doprovod. V rámci regulérnosti  budou vpuštěni rodiče až po skončení jejich individuálního závodu. Prostor pro závod linie je sice vybrán tak, aby se v něm jelo co nejméně, ale nelze to zajistit 100%.
 2. Tratě začínají mít svoji finální podobu, takže jen telegravicky sobota M21E = 50km = 44 kontrol a nějaké nespočítané převýšení.
 3. Pořádná občerstvovačka na trati sobotního UL. Na jednom místě v lese bude zřízena občerstvovací stanice se zajímavým sortimentem. Krom nápojů zde bude zdroj banánů, pomerančů, hroznového cukru, soly, rozinek.
aktualizace k 21.4.2016
 1. Něco málo k ubytování. Zajistili jsme Vám možnost ubytování přímo v centru závodu a to ve třech typech. A= chatky skromnéhoo typu byly rozebrány v okamžiku otevření rezervačního systému v Orisu. B= tělocvična, která je hned vedle Čestické hospody, s teplou sprchou je pro kapacitu cca 200 lidí a C= stanování na travnatých plochách v okolí volejbalových kurtů a v přilehlém parčíku u obecního úřadu. Doporučuji rezervaci nenechávat na poslední chvíli, protože i stany mají omezenou kapacitu (cca 50 stanů). Všichni kteří si objednají ubytování a zaplatí ho dostanou identifikační pásku (do tělocvičny bude jiná barva a bude umožněn vstup jen lidem, kteří si zakoupili ubytování v tělocvičně. Poslední možností je nocleh v karavanu (v os.autě).
aktualizace k 19.4.2016
 1. Mapování v terénu a komplet překlopení OB mapy do MTBO klíče včetně klasifikace cest je hotovo. Teď už probíhá dolaďování mapy od stolu, což jsou hodiny práce pro hlavního kartografa Pepu.
 2. V pátek jsme dali do oběhu leták upoutávající na náš dvojzávod. Kdo ho ještě neviděl, tak ho naleznete na našich stránkách v sekci rozpis.
 3. Stavění tratí probíhá v plném proudu v OCADU.
 4. Definitivně jsme stanovili cíle sobotního a nedělního závodu stejně tak starty pro oba dny. Specialitou je to, že pojedete skoro celou cestu po cyklostezkách. V sobotu 7km a v neděli 3,5km.
 5. Dolaďujeme tisk map a tratí. Pokud to půjde podle našich předpokladů, tak máme pro Vás pecku v podobě mapového díla. Rozhodli jsme se nešetřit na nákladech na mapu a investujeme do kvality. Až to bude jasné, tak to odtajníme!
 6. Přihlášky 2 týdny před koncem čítají prozatím něco málo přes 100 jednotlivců na sobotu a neděli. Což zatím nic neříká, takže lákejte a přesvědčujte své blízké a kámoše, ať neváhají a přijedou si pořádně užít bajky, párty a zase bajky!


aktualizace k 11.4.2016
 1. Máte se nač těšit! Části nové rozpracované mapy najdete zde!                                                                                                                http://www.mamutizlipovky.cz/sos-mamuti/pripravujeme/1-2-cp-v-mtbo-2016/prostor-zavodu-stare-mapy-a/ukazky-z-nove-mapy
   
 2. Úschovna kol bude na krásné místě pár metrů od centra. Vše domluveno pod úplatu nebo spíš nákupem cca 10 l Božkov zelené. Při úschově kola si můžete vyzvednout třebas objednávku, aneb kola budou zde: http://www.nakupivo.cz/

aktualizace k 11.4.2016
 1. začínáme překlápět novou OB mapu (cca 25 km čtverečných) do MTBO klíče. Brzy čekejte první náhledy v sekci "Hlava mapa"
 2. začínáme se stavbou tratí - jako první vznikla sobotní verze pro kategorii WM12 - délka vzdušně 1,88km/ 5 kontrol/ trasa celé linie 3,93km/ zkrácená ideální trasa 2,45km/ převýšení max 15m.
aktualizace k 9.4.2016
 1. přidali jsme okno k MS v hokeji, které má na tento víkend docela zajímavý a bohatý program, více zde: http://www.mamutizlipovky.cz/sos-mamuti/pripravujeme/1-2-cp-v-mtbo-2016/ms-v-hokeji-2016
aktualizace k 7.4.2016
 1. Cyklostezka a IN LINE STEZKA - doporučujeme poznat nejen cestou na start. Mapa je zde: http://trasy.nabruslich.cz/index.php?&lokalita=4&mapa=smapy&id_trasa=671
 2. vložena fotogaleri na rajčeti s fotkami z mapování nebo klasifikace cest: www.mozaika.rajce.net
aktualizace k 6.4.2016
 1. MAPNÍKY K ZAPŮJČENÍ - požadavky zasílejte spolu s přihláškou (v Orisu je jako doplňková služba zadána cena za půjčení na sobotu i na neděli zvlášť spolu s množstvím, které je dle mne prozatím dostatečné, ale určitě nemohu chtít, aby nám pánové vezli v autech zbytečně 50 mapníků) www.mapholders.cz  a www.miry.cz
 2. DOKOLAKAFÉ - je nadstandardní nabídka kvalitní kávy, kterou ochutnáte v centru našeho závodu. Více o nich najdete zde: https://www.facebook.com/Dokolakafe-1458839957752419/?fref=ts
 3. SOBOTNÍ START ULTRA LONGU - je trošku netradičně posunut už na 10. hodinu ranní. Je to kvůli startovnímu intervalu, který bude u Elity 4 minuty. Přesto prezentaci necháváme otevřenou až do 11:00hod. a většinu kategorií odstartujeme až v 11:00 hod
Fusce wisi. Curabitur ligula sapien, pulvinar a vestibulum quis, facilisis vel sapien. In sem justo, commodo ut, suscipit at, pharetra vitae, orci. Donec vitae arcu. Praesent vitae arcu tempor neque lacinia pretium. Etiam posuere lacus quis dolor. Nullam faucibus mi quis velit. Integer tempor. Class aptent taciti sociosqu ad litora
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one